• ثبت تخلف با خودرو سیار هوشمند دوربین دار

  رونمایی از خودروی کنترل مکانیزه پارک حاشیه‌ای صبح سه شنبه نوزدهم آبان ماه با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی ادامه مطلب
 • دوازدهمین نمایشگاه عمران و صنعت ساختمان کیش

  دوازدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال 1395 ادامه مطلب
 • 1
 • 2

توصیه های مفید برای انتخاب سیستم مدیریتی

سیستم مدیریتی چشم سیستم ویدئوی حفاظتی است و به همین دلیل یکی از بخش های بسیار مهم ان محسوب می شود.امروزه با تولید چند صد نوع سیستم مدیریتی شرکت های مختلف ، انتخاب درست سیستم به یک چالش جدی مبدل شده است.در انتخاب سیستم مدیریتی باید به این نکات توجه نمود:

سخت افزار سیستم مدیریتی: سخت افزار سیتم مدیریتی دستگاه DVR,NVR است یا رایانه؟

توسعه پذیری: بعضی از سیستم ها در توسعه پذیری محدودیت دارند ولی به راحتی نصب و راه اندازی می شوند.در مقابل آنها سیستم هایی وجود دارندکه از چند هزار دوربین پشتیبانی کرده و استفاده از آنها نسبت به سیستم های کوچک پیچیده تر است.

قابلیت های سیستم : آیا سیستم انتخابی فقط فرامین ساده ی ضبط و مشاهده ی ویدئو را اجرا می کند یا یک سیستم پیشرفته است که به عنوان مثال در زمان وقوع حوادث می تواند واکنش نشان داده و نقشه ی گرافیکی مورد نیاز را پشتیبانی کند؟

مبتنی بر سیستم عامل ویندوز یا تحت وب: رابط کاربری که باید روی سیستم عامل ویندوز نصب شود باید تحت وب باشد یا نرم افزاری؟ سهولت در استفاده به خصوص زمانی که چند کاربر از سیستم استفاده می کنند ، ضروری است.

سیستم باز یا محصول محور : اکثر دوربین های شبکه و کدگزار های ویدئو از سیستم های مدیریتی برند سازنده ی خود پشتیبانی می کنند و طراح به همین دلیل مجبور است از تجهیزات یک برند خاص استفاده کند.با استفاده از سیستم ها ی باز محصول شرکت های مستقل می توان قابلیت انعطاف پذیری سیستم نهایی را بهتر کرد.

یکپارچه سازی : آیا در آینده سیستم مدیریتی با Pos، سیستم مدیریت ساختمان یا سیستم کنترل صنعتی یکپارچه می شود؟

 

نکات مهم در انتخاب سرویس دهنده و واحد ذخیره سازی

با توجه به گستردگی و الزامات شبکه ویدئویی تنظیم سرویس دهندهای مدیریتی و ذخیره سازی ویدئو می تواند یک فرایند زمان بر و پیچیده باشد و با اینکه برای تنظیم ان فقط 5 دقیقه زمان لازم باشد. در زمان طراحی این سرویس دهنده ها باید چند تصمیم مهم گرفته شود که مهمترین ان تصمیم در مورد سطح کارایی سرویس دهنده های ذخhkjیره سازی و پیکره بندی متمرکز یا توزیع شدن انها است. علاوه بر این ظرفیت سرویس دهنده های ذخیره سازی باید محاسبه شود نرم افزار مدیریتی انتخابی سطح کارایی سرویس دهنده های مدیریتی و ذخیره سازی ونیز پتانسیل ساختار سیستم را تعیین می کند.

سیستم های کوچک : بین 1تا30 دوربین

در سیستم های کوچک معمولا از یک سرویس دهندهبرای اجرای برنامه های مدیریتی و ذخیره سازی استفاده می شود با وجود این که تمامی فرامین کنترلی و نظارتی توسط همین یک سرویس دهنده قابل اجرا است برای اجرای فرامین مشابه می توان از یک سرویس گیرنده در هر نقطه از شبکه استفاده کرد.

سیستم های بزرگ متمرکز :بین 50 تا 100 دوربین

در مجموعه های حفاظتی بزرگ عملکرد سیستم مدیریتی باید در مواجه با حجم بالای اطلاعات و پهنای باند مصرفی بالا و قابل اطمینان باشد در چنین سیستم هایی هر سرویس دهنده شرح وظایف مخصوص به خود را دارد

سروسی دهنده اصلی وظیفه کنترل سیستم و تعیین مسیر ذخیره سازی تمام دوربین ها را بر عهده دارد از انجایی که سرویس دهنده های مشخصی برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شود امکان توزیع حجم اطلاعات در بین سرویس دهنده ها وجود دارد در این سیستم ها می توان برای توسعه سیستم بدون از کار انداختن کل سیستم به راحتی سرویس دهنده های ذخیره سازی جدیدی به سیستم اضافه کرد.

طراحی پهنای باند شبکه ویدئویی

در طراحی سیستم ویدئویی شبکه پیکره بندی مناسب ان و انتخاب درست پهنای باند مصرفی اهمیت زیادی دارد. تا همین چند سال قبل پیکربندی شبکه سیستم ویدئویییک کار پر دردسر بود اما امروزه با ظهور شبکه های گیگا بایتی این مشکل تا حدود زیادی حل شده است. در صورتی که طراحی درست انجام شود شبکه های گیگابایتی می توانند از شبکه های ویدئویی بزرگ پشتیبانی کنند با توجه به پیکره بندی تجهیزات ویدئویی شبکه بخشی از پهنای باند شبکه برای انتقال اطلاعات مربوط به انها اشغال می شود. اشغال پهنای باند مانند ظرفیت لازم برای ذخیره سازی ویدئویی دوربین هابه وضوح تصویر درصد نوع فشرده سازی و نرخ فریم در ثانیه و به همان اندازه به پیچیدگی صحنه (کم تردد یا شلوغ) وابسته است.

محدودیت های موجود در پهنای باند

امروزه شبکه های گیگا بایتی میتوانند به راحتی تمام نیازهای سیستم ویدئویی شبکه را بر طرف کنند علاوه بر این از فن اوری های مختلفی برای مدیریت پهنای باند مصرفی شبکه استفاده می شود که برخی از انها عبارتند از:

شبکه های سوئیچ شده و شبکه های LAN مجازی(vlans)

با استفاده از فن اوری ایجاد شبکه های محلی مجازی می توان شبکه ویدئوی حفاظتی و شبکه رایانه را در شبکه های فیزیکی موجود از هم جدا کرد.

کیفیت خدمات (QOS)

درسیستمویدئوی حفاظتی با استفاده از تنظیمات QOS می توان به دقت گهنای باند مصرفی برای کاربری های معین یا دوربین ها را تنظیم کرد.

نرخ فریم در ثانیه متغیر و حادثه محور

دراکثر مواردتوصیه می شود دوربین فقط ویدئوهای با اهمیت را روی شبکه قرار دهد و در باقی زمان ها از ارسال ویدئو خودداری کند. با این ایده در اکثر کاربری از نرخ 25 تا 30 فریم در ثانیه برای دوربین ها بی مورد است و فقط پهنای باند را اشغال می کند. تحت شرایط کار عادی با پیکربندی ظرفیت ها و سیستم های تعبیه شده در دوربین شبکه و کدگذار ویدئو می توان نرخ فریم در ثانیه ارسالی را روی یک مقدار پایین (به عنوان مثال 5 فریم در ثانیه)تنظیم کرد و در پهنای باند مصرفی صرفه جویی عمده ای نمود. با اجرای تنظیمات فوق در صورت بروز حادثه یا ورود پیام هشدار (به عنوان مثال شروع ضبط ویدئو با تشخیص حرکت در صحنه) نرخ فریم در ثانیه ضبط ویدئو به طور خودکار افزایش می یابد.

تاخیر زمانی در شبکه

در شبکه های ویدئوی حفاطتی یک بازه تاخیر زمانی بین لحظه وقوع حادثه و مشاهده ان روی نمایشگر در نظر گرفته می شود. تاخیر زمانی هنگامی بیشتر خود را نشان می دهد که کاربر در حال مشاهده ویدئوی زنده باشد و یا در حال کار با یک دوربین PTZ است. تاخیر زمانی در شبکه های ویدئویی دارای صحنه های پر جنب و جوش در درجه دوم اهمیت یا بالاتر قرار می گیرد و ممکن است تبدیل به یک مشکل حاد گردد. تاخیر زمانی در شبکه های ویدئویی که به خوبی طراحی شده اند باید در حدود چند صدم میلی ثانیه باشد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(36 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 مرداد 1394 ساعت 06:08
 • اندازه قلم

سفارشات ویژه

 • درب اتوماتیک و راهبند
 • درب شیشه ای اتوماتیک
 • کرکره اتوماتیک

بدون محدویت تردد و کاملا بی صدا 

ریل قابل تعویض ، ضد خش ، ضد سایش و کاور آلمینیوم

یک عدد موتور 150 وات دانکر آلمان تنظیم سرعت چند حالته     

نصب : 450/000

ثبت سفارش اینترنتی 

کرکره های اتوماتیک مناسب ورودی پارکینگ ، مغازه ها اسحکام زیاد ، زیبایی ، نصب آسان ، استفاده و کاربری آسان 

ساخته شده از جنس آلومینیوم 

با قابلیت برق اضطراری 

متر مربع : 98/000 تومان 

ثبت سفارش اینترنتی