آیا wi-vi انقلابی در سیستمهای حفاظتی ایجاد می کند

مدتی است که ما و امواج وای فای را همه جا حس می کنیم و اکثر کارکرد ما برای استفاده بی سیم از اینترنت می باشد . دانشمندان مدتی است که از این امواج برای شناسایی اجسام در محیط استفاده نموده و به نتایج بسیار خوبی دست یافته بودند.و به دو تکنولوژی که با نامهای wi see  و اکنون wi-vi  دست یافته اند. که در ادامه به تشریح این دو می پردازیم

wivi-mit

 

wi see قابلیت این را دارد که تمامی حرکات را در محیط تحت پوشش wi-fi را تشخیص داده و حتی مسیر حرکت و یا اندازه جسم را بسنجد. wi see را می توان به عنوان دزدگیری به کاربرد که می تواند پشت دیوار ، شیشه ، آهن و یا هر چیز دیگری نفوذ کرده و حرکات را تشخیص دهد و یا به هوشمند کردن خانه ما کمک کند و با تشخیص نوع حرکات ما دستور بگیرید که در فیلم زیر می توانید نوع کارکرد را ببینید

دیدن فیلم از رسانه تصویری

اما wi see یک مشکل بزرگ داشت و آن هم این بود که حتما باید از یک روتر در فضای خانه یا محل نظارت استفاده شود که این موضوع باعث می شود هم هزینه کمی بالا رود و هم نتوان این تکنولوژی را قابل حمل کرد.

wi-vi آمد تا این نقص را پوشش دهد و ادامه دهنده راه wi see باشد . شما می توانید با یک وای فای معمولی که در گوشی موبایل و هر لپ تاپی است ، آن سوی دیوار را ببینید و تشخیص دهید. نوع کارکرد تکنولوژی wi-vi به این صورت است که دو موج ارسال می کند که یکی وارانه دیگری است.این امواج دائما اثر یکدیگر را خنثی می کنند که ما آن را تداخل پوچ می نامیم. به محض اینکه یک جسم مانند انسان بر سر راه این امواج قرار گیرد دستگاه می تواند شکل ،اندازه و حتی حرکت کردن اجسام یا افراد را تشخیص دهد.

این تکنولوژی می تواند برای حفاظت از اماکن بسیار حساس ، کارآمد باشد و به نظر می رسد تکنولوژی wi-vi بسیار مورد نیاز پلیس و ارتش باشد.