شرکت های خانه هوشمند

خانه هوشمند

خانه هوشمند

هدف خانه هوشمند فراهم کردن نهایت آسایش مالکان یک خانه ، امنیت و صرفه جویی در انرژی است ، صرفه نظر از این که کسی در خانه باشد یا نباشد.

به طور معمول خانه ای را خانه هوشمند می گویند که لوازم خانگی ، روشنایی ، گرمایش ، تهویه مطبوع ، تلویزیون ، کامپیوتر ، سیستم های صوتی و ویدئویی ، امنیت و سیستم دوربین های مداربسته در اختیار یک اپراتور مرکزی باشد و بتوان این سیستم را به طریق های گوناگون کنترل کرد .

Smart Home  یا همان خانه هوشمند شما را خانه را قادر می سازد کنترل کامل خانه خود را در دست گرفته و در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. زمانی که در خانه حضور ندارید بتوانند با تلفن همراه و یا اینترنت امکانات منزلتان را برای خود محیا سازید.مثلا قبل از رسیدن به خانه درجه حرارت خانه را به اندازه دلخواه تغییر هید و همزمان درجه آب استخر را نیز تنظیم نمایید.

خانه هوشمند

از لحاظ امنیتی نیز خانه هوشمند بسیار پرقدرت است و در صورت تحریک و شناسایی کسی در حریم خانه تان ، فورا به شما اطلاع داده شود شما سریعا بتوانید تصاویر آنلاین منزل خود را از طریق دوربین های مداربسته مشاهده نمایید و در صورت وخامت اوضاع کرکره های امنیتی درون خانه تان را ببندید و مطمئن باشید که در همین حین سیستمهای حفاظتی خانه شما ، پلیس را تا کنون با خبر ساخته است.

خانه هوشمند

حال از فضای امنیتی خارج می شویم و به داخل آن می آییم. در خانه هوشمند سعی شده اکثر سنسورها و کلید ها به صورت وایرس باشد تا سیم و سیم کشی در خانه کمتر به کار رود . البته همین وایرلس بودن است که شما را قادر می سازد تا تمام  فعالیت های خانه را کنترل نمایید. شما می توانید از آشپزخانه کنترل روشنایی اتاق خواب فرزندتان را کم یا زیاد کنید و یا کاتون مورد علاقه او را راس ساعتی خواص از اداره تان پخش کنید. همچنین میتوانید موسیقی و فیلم  را در سرتاسر خانه به اشتراک بگذارید تا جهت دیدن فیلم در کامپیوتر شخصی خودتان مجبور نباشید به  لیست DVDهای اتاق پذیرایی بروید. وقتی تلفن شما به صدا در می آید دیگر لازم نیست که دنبال کنترل بگردید تا صدای سیستم های صوتی را کم کنید ، چون خانه هوشمند این شرایط را درک می کند و اتوماتیک صدای موزیک را به میزان دلخواه شما می رساند.

smart home

البته این شاید قسمت کوچکی از مزایای خانه هوشمند باشد و با گسترش تکنولوژی ، لوازم خانگی شما نیز در حال نو کردن سیستم های سنتی خود هستند. از جمله یخچال ، لباسشویی ، ماکروویو و ...

حال به این فکر می کنید که چگونه این لوازم می توانند یه شما کمک کنند تا راحتتر زندگی کنید؟

مثلا اخیرا سامسونگ لباسشویی ارائه کرده که شما می توانید به وسیله تلفن همراه خود نوع لباس را مشخص و زمان شستن و خشک کردن را انتخاب نمایید تا وقتی شما در خانه نیستید این کار کسل کننده خود به خود انجام شود.

خانه هوشمند

و اما ماکروویو جدید بر اساس غذایی که می پزید و زمانی که انتخاب کرده اید (مثلا 5 دقیقه)دستگاه به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل شده و سایت یوتیوب را باز کرده و یک کلیپ تصویری پیدا می کند که زمانش به اندازه زمان پختن غذای شماست و آن را روی تبلتی که روی ماکروویو نصب شده به شما نشان می دهد. بنابراین شمامی توانید با هر بار آشپری یک ویدئو جالب ببینید و یا از بیرون ماکروویو را روشن کنید تا با رسیدن شما غدا گرم و خوشمزه آماده خوردن باشد.

ماکروویو هوشمند

اگر فکر می کنید اینهایی که تا کنون گفته ایم جالب و عجب بوده اند پس شما را با یخچال هوشمند آشنا می کنم که دنیای شگفت انگیزی دارد. شما می توانید با اشاره انگشتان خود بر صفحه اصل خروجی این یخچال، غذای مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس یخچال هوشمند سخنگو مواد مورد نیاز غذای انتخاب شده را به نمایش می گذارد و با ارایه این مواد غذایی دستورات لازم را برای آشپزی به کاربر خود خواهد داد.

در نهایت یخچال هوشمند با سخنان خود دستور لازم و کافی را برای چگونگی آشپزی و ترکیب مواد لازم برای غذای مورد نیاز به کاربر خود می دهد. آشپز می تواند با استفاده از این دستورات تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و بهترین غذا با بهترین طعم را به دست آورد. 

بخچال هوشمود سخنگو همانند GPS خودرو عمل کرده و راهنمایی های مورد نیاز را برای تهیه یک غذای لذیذ به کاربر خواهد داد. صفحه نمایش این یخچال هوشمند کاملاً دیجیتالی بوده و صفحه لمسی آن می تواند امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربران خود قرار دهد. البته این یخچال قابلیت این را نیز دارد که بگوید تاریخ انقضای غذاهای داخل یخچالتان چه موقع می باشد و به شما هشدار بدهد و در نهایت می توانید تنظیم کنید در صورت کم شدن یک مواد غذایی از یخچال آن را به صورت آنلاین از سوپرمارکت دلخواهتان سفارش دهد.

این تنها قسمت کوچکی از هوشمند سازی خانه ها و لوازم خانگی می باشد و با ورود ماکروسافت و گوگل به این بخش در سالهای آینده شاهد پیشرفتهای شگرفی خواهیم بود.