درب های اتوماتیک

بررسی تخصصی درب اتوماتیک تابا TSG-9011

جک برقی تابا مدل TSG-9011

 

01-TABA-PACK

متعلقات پک:

دو عدد جک ماردونی

تابلو همراه با برد فرمان

یک جفت چشم

دو عدد ریموت

فلاشر

متعلقات نصب

 

ویژگی های اصلی:

دو عدد جک ماردونی با ظاهر زیبا

برد فرمان کاملا دیجیتال با قابلیتهای فراوان

قدرت بالای جکها

 

 

معایب:

طراحی بحث برانگیز چگونگی نصب تابلو فرمان

فتوسل به ظاهر بی کیفیت

 

کمپانی تابا که در ساخت آیفون های تصویری سری در سرها دارد ، خود را جا مانده بازار درب اتوماتیک می بیند و چند سالی است که تلاش می کند قسمتی از بازار درب اتوماتیک را از آن خود نماید . تابا سال گذشته جک درب اتوماتیک خود را به بازار عرضه کرد اما پس از مدتی به دلیل اصلاح کلی در سیستم جک و برد فرمان خود تولید درب اتوماتیک را متوقف نمود و اکنون سیستم درب اتوماتیک خود را با قدرت و اعتماد بیشتری روانه بازار نموده است.

 

پکینگ:

پک جک تابا را نمی توان زیبا دانست اما به طور کلی می این پک از کارتن با چاپ کم کیفیتی استفاده نموده اما وقتی درب جعبه را باز می کنیم ، متوجه می شویم تمام لوازم بسیار خوب چیدمان شده و هیچ گونه فضای خالی برای تکان خوردن اجزا داخلی وجود ندارد.

02--OPNE-PACK

 

 جکها:

الگو طراحی برای جکها در تابا با دیگر کمپانی های سازنده سیستم درب اتوماتیک ایران تفاوت زیادی دارد ، به این صورت به طور مثال الکتروپیک کاملا جک زومر آلمان را الگو برداری کرده و روانه بازار نموده و یا سیماران جک پروتکو ایتالیا را الگو برداری کرده و محک نیز از فک ایتالیا الهام گرفته ، اما در جک های تابا نمی توان به طور قطع گفت که تابا مثلا از لایف ایده گرفته ، زیرا در مواردی تفاوتهای فاهشی دارد

به طور کل می توان گفت جکهایی که تابا تولید نموده ، جکهایی ماردونی است که ضد آب و خاک بوده و با اندازه شفت کوچکتر از رقبا قدرت بسیار بالایی دارد.به گفته کمپانی این جکها هر کدام تا 400 کیلوگرم قدرت دارد که برای یک سیستم 24 ولت بی نظیر می باشد.

03--TABA-JACK

 

 محل قرار گیری کلید خلاص کن بسیار خوب انتخاب شده و چون انتهای جک بسیار باریک است ، برای نصب نیاز کمی به کنده کاری داری.سیمها نیز طوری از جکها خارج می شوند که احتمال خوردگی و فرسایش آن بسیار کم باشد.

04-JACK-TABA

 

05--TABA-KEY


تابلو فرمان:

تابلو فرمان جایی است که تابا بیشترین تغییرات را در آن داده و تابا به چنین طراحی به خود می بالد . ظاهر رویه تابلو فرمان کوچک اما بسیار شکیل است و لولا جهت درب آن دارد تا برای باز کردن درب آن نیازبه جدا سازی از بدنه نباشد.آرم تابا دقیقا وسط تابلو فرمان جای خوش کرده است.

06--TABA-MAIN-BORD

بعد از باز کردن درب تابلو فرمان ، تمام اجزا به صورت کاملا فشره قرار گرفته. البته این فشردگی مشکلی برای اجزای داخلی ایجاد نخواهد کرد. فقط به نظر نمی رسد بتوان قطعه ای اضافی مثل رسیور غیر فابریک درون این تابلو جا داد.مدارفرمان یوتاب یک مدار فرمان کاملا دیجیتال است که بیشتر مشابه مدارفرمان فراز سیماران است. به نحوی که با دکمه هایی می توان وارد منو اصلی شد و سیستم درب اتوماتیک را تنظیم نمود.

مدار فرمان تابا

ورودی سیمها برای اتصل موتورها و سایر اجزا بسیار خوب تعبیه شده است. اما مهمترین قسمت این برد فرمان ، برنامه پذیری پذیر بودن آن است که می توان نقطه عطف درب اتوماتیک تابا دانست . زیرا کارایی این برد مثال زدنی است و می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد.

تابلو فرمان درب اتوماتیک تابا

اما در این تابلو به ظاهر بی نقص ، موردی توجه ما را جلب کرد و آن نحوه نصب آن روی دیوار بود. ظاهرا تابا در طریقه نصب این تابلو از آیفونهای تصویریش الهام گرفته. به گونه ای که تابلو فرمان روی پایه ریلی جا می خود.

09--TABA-COVER

همانطور که در تصویر بالا می بینید دو این روش دو اشکال بزرگ دارد . یک اینکه سرقت این تابلو فرمان بسیار سهل و راحت می شود و دومین ایراد آن همانگونه که در عکس سمت چپ بالا دیده می شود شیار و خفره جا خوردن این پایه است که امکان ورود آب را از پشت دستگاه خواهد داد. احتمالا مهندسین تابا گمان کرده اند که این مدار فرمان در منازلی که مسقف هستند استفاده خواهد شد و یا باید این تابلو را درون یک تابلو امن تر قرار داد.


سایر اجزا

10--TABA-ACCSERES

متعلقات درب اتوماتیک تابا اعم از فلاشر و چشمی و ریموت بسیار معقول طراحی شده و در مورد فلاشر می توان گفت که بسیار زیبا طراحی و ساخته شده. ریموتها همان طرح متداول بازار است که دکمه ها به وسیله کاوری پوشانده شده. در مورد چشمی نمیتوان مطمئن بود ، زیرا نمونه این فتوسل به صورت آزاد در بازار به فروش می رود که بسیار بی کیفیت می باشد و ما امیدواریم که تابا از طرح آن چشمی ها استفاده کرده باشد و نه همان چشمی ها.

 

نتیجه کلی:

تابا باز گشته تا سهم خود را از بازار درب اتوماتیک کسب نماید . ما مطمئن هستیم درب اتوماتیک تابا ارزشی بیشتر از قیمتی که اکنون(1392/7/20) در بازار است ، می ارزد ، اما شاید مدیران تابا قیمت این محصول خود را پایین آورده اند تا بتواند در بازار شلوغ درب اتوماتیک شماری از آن نصب شود و نصابها و مشتریان اعتمادشان به این محصول زیاد شود.باید دید آیا این سیاست تابا در بازاریابی و فروش موفق خواهد بود و یا خیر!

بررسی تخصصی درب اتوماتیک ریلی فراز سیماران

محتویات درون جعبه:

پک درب اتوماتیک

موتور ریلی 800/1000/1200/1500 کیلوگرم

یک جفت چشم الکترونیکی

دو عدد ریموت

چهار متر ریل (خارج از پک)

فلاشر

متعلقات نصب

 

بعد از اینکه سیماران خود شروع به تولیدات درب اتوماتیک نمود با گارانتی بلند مدت و خدمات پس از فروش ، این حس را به مشتری القا کرد که محصولاتش اصل کیفیت بالا را از محصولات ایتالیایی به ارث برده

درب اتوماتیک ریلی فراز

درب اتوماتیک ریلی فراز یکی از گروه محصولات تولیدی سیماران است که در قدرت های 800 ، 1000 ، 1200 و 1500 کیلوگرم تولید شده است. پک این موتور ریلی کال رنگی و به نظر خوب و با سلیقه تولید شده است.

ظاهر و اندازه پک فراز سیماران مطابق مدلهای رقیب داخلی و خارجی می باشد . با باز کردن درب پک متور ریلی فراز سیماران ، این سلیقه بیرونی در پکینگ داخل آن دیده نشده و تمام اجناس در داخل پک بدون یونولیت و مهاری می توانند حرکت کنند.

موتور ریلی فراز

 

مزایا :

تولید شده در قدرتهای مختلف

ظاهر مناسب و قدرت بالا

مدار فرمان پروتکو ایتالیا

دو زمانه بودن برای بستن آرام

کارایی بالای تابلو فرمان

 

معایب:

پکینگ نا مناسب

عدم ساپورت برق اضطراری

 

موتور :

موتور درب اتوماتیک ریلی فراز در قدرتهای متفاوت و بالا ارائه شده تا بتوان انتخابهای گوناگونی داشت ، البته جای سوال دارد که با این تنوع ، سیماران چرا برای دربهای سبک وزن و زیر 600 مدلی معرفی نکرده است. شاید دلیلش پیروی از کمپانی پروتکو باشد و یا به صرفه نبودن اقتصادی

موتور ریلی فراز

در بررسی که ما انجام دادیم از مدل 1200 فراز استفاده شده که موتور به ظاهر بزرگ و پر قدرتی ارزیابی شده است و در استفاده عملی از این سیستم می توان به قدرت بالای این موتو پی برد . این موتور قادر بود به راحتی درب ی را با وزن نزدیک به یک تن به راحتی جابجا کرده و کوچکترین ضعفی در کارکرد این جک حس نشد.

چرخ دنده های فولادی این موتور نیز از جنس مرغوبی ساخته شده و احتمال شکستگی و خوردگی آن کم است.

 

مدار فرمان:

وقتی ما درب موتور ریلی را باز می کنیم شاید مثل باز کردن نمونه های ایتالیایی و یا آلمانی ذوق زده نشویم که مدار فرمان آنها در جایگاهی خاص و داخل تابلویی جاسازی شده است . مدار فرمان موتورهای ریلی فراز بالای موتور قرار دارد و شاید حسن اصلی این کار ، سیم بندی کردن راحت آن است.

004

 

 خبر خوب این است که در این مدل از تابلوفرمان اصلی پروتکو استفاده شده و خبری از تابلوهای کلیشه ای ایرانی نیست که هر روز تغییراتی در آن ایجاد می شود. برنامه دهی به این مدار فرمان اساسن است و امکانات بالایی را در اختیار تکنسین جهت برنامه دهی قرار می دهد.

مدار فرمان فراز

 

سایر متعلقات:

فلاشر و چشم اکترونیکی موتور ریلی فراز با کمترین تغییراتی نسبت به پروتکو است که نمی توان کوچکترین نقصی از آن گرفت . تنها تفاوت در ریموتهاست که ظاهری شبیه ریموتهای بتا دارد و خبری از ریموتهای پروتکو یافت نمی شود.

 

نتیجه:

سیماران هیچ وقت نخواسته که کیفیت را قربانی قیمت تمام شده کند ، به همین دلیل است که محصولات تولیدی این شرکت در رده میان قیمت بازار قرار گرفته است. از صنعت ایران نمی توان انتظار داشت که ظرف چند سال در ساخت درب اتوماتیک به جنگ رقیبان خارجی این صنعت برود اما می توان به آینده خوش بین بود ، تا به مانند آیفون تصویری محصولات خارجی جایی در خانه هایمان نداشته باشند.

درب ریلی سیماران جایی بین دربهای ریلی ارزان قیمت و گرانقیمت قرار دارد تا مشتریانی را جلب نماید که به اجناس ایرانی با گارانتی معتبر اعتماد کرده اند . سیماران روز به روز با بازخورها که از محصولاتش میگیرد  در تولید بعدیش باید سختگیرانه تر عمل کند تا مشتریانش تبلیغ کننده کالاهایش باشند.

نویسنده: مسلم زمانی

بررسی تخصصی درب اتوماتیک کالیپسو وی تو

بررسی تخصصی درب اتوماتیک وی تو مدل کالیپسو

 پک v2 کالیپسو

محتویات پک خریداری شده :

دو عدد جک کالیپسو

تابلو فرمان مدل سیتی

دو عدد ریموت فابریک وی تو

یک جفت چشم الکترونیکی

فلاشر و آنتن

دو عدد کلید خلاص کن

متعلقات نصب درب وی تو

 

اگر در چند سال اخیر شما برای منزل و یا محل کارخود به دنبال درب اتوماتیک مناسب و خوش قیمت خارجی گشته باشید ، مطمئنا کالیپسو مدل وی تو به شما پیشنهاد شده

کمپانی وی تو ایتالیا پس از تاسیس اش در سال 1985 تمام تلاش خود را کرد که محصولاتی با کیفیت و از لحاظ قیمتی مناسب را برای مصرف کنندگان تولید کند ، حال ما بررسی می کنیم که

درب اتوماتیک مدل کالیپسو این شرکت در ایران چقدر موفق ظاهر شده .

 

ویژگیهای اصلی :

قدرت بالا جکها تا 500 کیلو گرم برای هر لنگه و مجموع یک تن

مناسب دربهایی تا 6 متر عرض

تابلو فرمانی با کارایی بسیار زیاد که تحولی در امکانات درب بود

هوشمندی سیستم در مقابل برخورد با مانع و دارای قابلیت فست کلوز

سیستم دستی کردن آسان

 

معایب :

ظاهر نا متعارف و بزرگ جکها

عدم پشتیبانی از برق اضطراری

پیچیدگی برنامه دهی به تابلو فرمان

 

در نگاه اول جعبه سیستم درب اتوماتیک وی تو مدل کالیپسو بسیار جمع و جور و شیک می باشد و ما انتظار جکی با قدرت کم و سیستمی معمولی خواهیم داشت ، اما وقتی شما پک کالیپسو را باز کنید ظاهر جک چیز دیگری را به شما القا خواهد کرد و ظاهر چقر این سیستم نشان از قدرت بالای این جکها دارد.

پکینگ دستگاه بسیار عالی بوده و کوچکترین لغذشی در محتویات پک وجود ندارد. به صورتی که شما اگر محتویات پک را از جعبه در بیاوید و دوباره بخواهید سر جایش بگذارید ، وقت شما را به اندازه حل یک پازل خواهد گرفت!

پک v2 calypso

البته شما میتوانید به گارانتی وارد کننده سیستم کالیپسو که درون جعبه قرار دارد بسیار اعتماد کنید ، زیرا طی این چند سال خدمات خوبی با کمترین هزینه به مشتریان خود عرضه کرده است.

جکها :

جک کالیپسو v2

شاید این مورد را همه ندانند که جک کالیپسو V2 در دو مدل 400 و 500 کیلو عرضه می شود که معمولا برچسب آن روی جک خورده است. اما از لحاظ ظاهری مشکل است که شما تفاوت این دو را متوجه شوید ، بهترین را برای تشخیص مدل این دو این است که شما شفت جک را کامل بیرون بکشید ، حال تنها اندازه شفت را بگیرید اگر 40 سانتیمتر بود کالیپسو 400 است و اگر 50 سانتیمتر بود کالیپسو 500

جک calypso

تفاوت این دو سری فقط در قدرت خلاصه نمی شود بلکه کالیپسو 500 مناسب دربهایی با عرض هر لنگه 3 متر است ، در صورتی که کالیپسو 400 برای دربهایی با عرض هر لنگه 2.5 متر توصیه می شود.

جکهای کالیپسو ظاهری نا متعارف دارند ، قسمتی که موتور جک در آنجا واقع شده نسبت به جکهای مشابه دیگر در بازار کمی بزرگتر است و نیاز به فضای بیشتری برای برای نصب دارد.

سیم موتورها از جای مناسبی خارج شده و مکان مخصوص خلاص کردن جک نیز در محل مناسبی بالای جک واقع شده است.

نمای پشتی جک کالیپسو

شفت جکهای کالیپسو از فولاد است و آمار خرابی این سیستم به علت ایراد در جکها بسیار پایین است.

نکته جالب دیگر این جکها کارکرد بی صدای آن می باشد به صورتی که اگر شما در چند متری درب قرار داشته باشید و درب را نبینید ، از روی صدای کارکرد متوجه باز و بسته شدن درب نخواهید شد . البته این ادعا موقعی به واقعیت می پیوندد که دربها پارکینگ خود صدایی نداشته و سیستم درب اتوماتیک کاملا استاندارد نصب شده باشد.

 

تابلو فرمان :

تابلو فرمان کالیپسو

جعبه تابلو فرمان V2 CALYPSO ظاهر خوب و معقولی دارد و رنگ آن که هم شکل رنگ جکهاست که به زیبایی فضای نصب می افزاید

درب تابلو فرمان را می توان با یک پیچ گوشتی 4 سو یا دو سو باز کرد . البته در باز و بسته کردن درب تابلو فرمان احتیاط کنید ، زیرا در صورت سردی هوا و بیش از اندازه محکم کردن پیچها ، آنها قطعا می شکنند و در صورت این اتفاق جایگزینی برای پیچهای فابریک وجود ندارد!

درب تابلو فرمان را که باز کنید به یک جعبه مقوایی بر خواهید خورد که برد اصلی سیستم یا مغر کالیپسو در آن قرار دارد که باید آن را از جعبه خارج نموده و بر روی تابلو سیستم پیچ کرد.

تابلو فرمان city

آماده سازی تابلو فرمان جهت راه اندازی نسبت به سیستم های دیگر زمان بیشتری خواهد برد چرا که بجز بستن آن پیچها شما باید یکسری جمپرها را روی تابلو فرمان آن انجام داد که وقت شما را خواهد گرفت.

سه دکمه و یک صفحه دیسپلی بر روی برد فرمان قرار دارد که برنامه دهی را بسیار راحت می کند. فیوزهای برای حفاظت از دستگاه وجود دارد تا خطرات آسیب دیدگی برد فرمان بر اثر نواسان و اتصالی به حداقل ممکن برسد.

حال از بحث ظاهر خارج شویم و قابلیت های مغز فرمان کالیپسو را محک بزنیم.

برد فرمان کالیپسو که مدل سیتی نامیده می شود کارایی بالایی دارد و زمانی که قابلیتهایی برنامه دهی به این مدار فرمان معرفی شد ، بسیار از سیستمهای درب اتوماتیک شرکتهای رقیب در مقابل کارایی درب اتوماتیک وی تو چیزی برای گفتن نداشتند.

برد فرمان کالیپسو

مثلا مدل لیدر پروتکو شما پارامتری دارد که میتوانید زمان کارکرد جک را موقع باز شدن درب مشخص سازید و همین زمان برای بسته شدن درب ملاک قرار می گیرد و زمان دادن به تابلو فرمان به صورت ثانیه ای است

اما تابلو فرمان سیتی وی تو این امکان را به شما می دهد که برای باز و بسته شدن درب زمانی مجزا تعریف کنید و تغییر زمان در وی تو به صورت نیم ثانیه امکان پذیر می باشد.

مثلا شما می توانید تعریف کنید درب 20 ثانیه باز شود و 21.5 ثانیه ببندد . این قابلیت زمانی مناسب است که درب پارکینگ به یک طرف سنگینی بیشتری داشته باشد.

این فقط یکی از کارایی های کاربردی تابلو فرمان کالیپسو است و از جمله کارایی های دیگر

تعیین زمان باز شدن تایم پیاده

فست کلوز

فشار پشت جک

توانایی تشخیص مانع و پس زدن جک

تغییر در میزان تحریک تشخیص مانع

زمان دادن برای سرویس دستگاه

و ....

نکته ای که در اینجا نیز باید به آن توجه شود این است که چند درصد از نصابها قادر هستند که از تمام قابلیتهای این سیستم استفاده نمایند!

تابلو فرمان کالیپسو وی تو با تمام کارایی که دارد کمی گیج کننده نیز می باشد که در برنامه دادن به آن حتی با ارائه کاتالوگ فارسی نیز دچار دردسر می شویم.

 

چشم ، فلاشر و ریموت

متعلقات calypso

متعلقات دیگر نصب کالیپسو کاملا منحصر به فرد است.

چشم الکترونیکی و فلاشر زیباست و در یک نگاه می توان تفاوتش را با سایر برندها دریافت .

نور فلاشر به مقداریست که شما از فاصله 30 متری به راحتی متوجه آن خواهید شد. اگر شما می خواهید از ریموت فابریک استفاده کنید ، برای تقویت آنتن دهی آن یک آنتن درون پک کالیپسو قرار دارد که برد ریموت را حداقل دو برابر خواهد کرد.

ریموتها از پلاستیک سخت ساخته شده و ظاهری 4 گوش دارد. در نوع های 2 دوکمه و 4 دکمه به بازار عرضه شده که معمولا در پکهای کالیپسو مدل دو دکمه آن موجود می باشد.

ریموت وی تو

 

نتیجه :

بسیار مشکل است که سیستم درب اتوماتیکی بتواند ظرف یکی دو سال به قدری فراگیر شود که جزو 3 برند پرفروش در ایران گردد. اما Calypso V2 توانست به سرعت جایگاه خود را در بازار ایران پیدا کرده و می توان گفت در حال حاضر پرفروشترین سیستم درب اتوماتیک است.

این موضوع امکان پذیر نبود جز با کیفیفت و کارایی بالا ،قیمت مناسب و صد البته با گارانتی معتبر که می توان خدمات پس از فروش این جک را الگویی دانست تا دیگر برندهایی که در ایران فعالیت می کنند از این برند پیروی کنند.

اگر شما یکی از انتخابهایتان در اتوماتیک کردن درب پارکینگتان مدل کالیپسو وی تو میباشد برای صرف نظر کردن از انتخاب این مدل دلیلی نخواهید داشت جز هیدرولیک نبودن این سیستم و شاید ظاهر خاص آن ، والا راه دیگری جز قبول این سیستم نخواهید داشت

 

مدلهای رقیب

پروتکو لیدر

بی اف تی فوبوس

فک 412


 

بررسی تخصصی درب اتوماتیک ALDO S 402

محتویات پک :

دو عدد جک الکترومکانیک

تابلو فرمان

یک جفت چشم

دو عدد ریموت

فلاشر

و متعلقات نصب

 

آلدو شاید نامی آشنا در آیفون تصویری باشد ، اما در عرصه دربهای اتوماتیک نامی تازه به حساب می آید. البته گفته شده برند یوروتک با کمی تغییر در محصولاتش با مارک آلدو وارد بازار شده است که به دلیل نزدیکی ظاهر محصولات ، مخصوصا در مدلهای درب های اتوماتیک ریلی ، این امر دور از ذهن نیست.

اما ALDO S 402  مدل 24 ولت برند آلدو است. که با قیمت مناسب در بازار عرضه شده است.

ویژگیهای اصلی:

قدرت هر لنگه تا 200 کیلو گرم

مناسب جهت دربهایی تا حداکثر هر لنگه 2 متر

دارای تابلو فرمان هوشمند با برنامه دهی مناسب

دو زمانه بودن و فشار پشت جک

قیمت مناسب

خروجی قفل برقی و به نظر می توان برق اضطراری اضافه کرد

معایب:

قدرت کم  نسبت به سایر سیستمهای متداول

خروجی کابل جای مناسبی در جک نیست

 

S 402 که به ظاهر برندی ایرانی است. اما تا چه حد این ادعا صحیح است جای سوال دارد!

این مدل در بین سیستمهای ارزان قیمت بازار بادیگر مارکهای ایرانی رقابت دارد و ما در ادامه اجزای داخلی جعبه درب اتوماتیک آلدو را برای شما تحلیل می کنیم.

درب اتوماتیک آلدو

ظاهر و پکینگ درب اتوماتیک آلدو :

از ظاهر جعبه سیستم آلدو نمی توان ایرادی گرفت.جعبه مستعطیلی شکلی کع بر خلاف بیشتر پکهای موجود در بازار اندازه طول و عرضش زیاد تفاوت ندارد و کمی جا گیر است.

جعبه کاملا رنگی که مارک ALDO S 402  روی آن نوشته شده و گفته شده که از تکنولوژی ایتالیایی استفاده شده است. در روی جعبه محتویات درون آن کشیده شده تا بدون باز کردن متوجه داخل آن شویم.

وقتی پک را باز کردیم بر خلاف تصورمان به یک پکینگ خوب بر خوردیم که تمام اجزا به خوبی در سر جای خود قرار دارند و فقط برای متعلقات گوچک جای خاصی در نظر گرفته نشده.

 درب اتوماتیک ALDO

جکها :

جکها ظاهری ساده دارند که این شکل در بازار ایران بسیار باب شده و اگر چند مدل این نوع جکها را کنار هم بگذارید تشخیص آنها از یکدیگر کمی مشکل است. قدرت این جکها 200 کیلو گرم ذکر شده که شاید در این مورد یکی از کم قدرت ترین جکهای باشد ولی انتخاب نوع جک باید بر اساس وزن درب و روانی حرکت آن باشد و اگر درب زیر 200 کیلوگرم هر لنگه و زیر 4 متر باشد این سیستم در لیست پیشنهادی ها قرار می گیرد.

جکهای برقی آلدو

این جک نیز به مانند بسیاری از جکهای دیگر ، سیم خروجیش در زیر جک است که باید فضای کافی را برای سائیده نشدن این سیمها فراهم نمود.

دیگر مشخصات این سیستم : کارکرد با برق 24 ولت ، سرعت حرکت 016/0 متر در ثانیه و کارکرد در درجه حرارت -20 تا 50 درجه سانتی گراد است.

 

تابلو فرمان :

تابلو فرمان آلدو

ما در اینجا نیز کمی شگفت زده شدیم چون در اینجا نیز آلدو بیش از انتظارها کار کرد و تابلو فرمانی با ظاهری زیبا ارائه کرد .اما کمی تامل کنید این تابلو فرمان ما را یاد ....

 مدار فرمان ALDO

بله این نمونه کاملا کپی برداری شده از تابلو فرمان برند LIFE است که کمی بزرگتر شده. ظاهر خوب این تابلو فرمان با پوشش پیچ ها کامل شده و هیچ نقصی ندارد.

 درب کنترلی آلدو

قبل از باز کردن درب تابلو می توان فهمید که چه برد فرمانی درون آن است و باز کردن درب تابلو دقیقا به آن چه که تصور می شد رسیدیم. مدار فرمانی با 4 دگمه و صفحه سون سگمنتی که برنامه ها به صورت P نمایش داده می شود. این مدار فرمان بسیار شبیه آخرین مدل مدار فرمان یوروتک است که بسیار بهینه شده و تمام برنامه های مورد نیاز کارکرد خوب را در خود جا داده.

برد فرمان الدو

در اینجا نیز ورودی برای باطری دارد و خروجی قفل برقی وجود دارد. با این حال این مدار فرمان سیستمی فوق العاده در بازار نیست و از لحاظ ایمنی(مقاومت در مقابل نوسانات) و کارکرد کمی ضعیف به نظر می رسد.

 

ریموت ، فلاشر و چشمها :

درب کنترلی الدو

بالاخره در مدلهای ارزان قیمت شرکتی را دیدیم که ظاهر فلاشر اش با کمی مدرن است و از فلاشر متفرقه بازار خبری نیست. ظاهر این فلاشر تقریبا مشابه زومر تویست 200 می باشد .

اما ریموت و چشمها تقریبا هم آنهایی هستند که در سیستم یوتاب الکتروپیک استفاده شده است.

 

نتیجه :

در رده ای که آلدو در آن می جنگد که تمام رقابت بر سر قیمت است و اگر کمی کیفیت سیستم شک بر انگیز باشد می تواند بازار دربهای اتوماتیک ارزان قیمت که پر سود نیز هست را از دست بدهد. شاید جد این نوع سیستم (یوروتک) در مدار فرمان اشکالات زیادی داشت که در آخر بسیار بهبود یافت ولی مشکل بزرگش جکهایی بود که نمی شد به آن کاملا اعتماد کرد .حال که تغییرات ظاهری اساسی داده شده و با مارک ALDO وارد بازار شده آیا می تواند اعتماد مصرف کنندگان و فروشندگان را جلب نماید؟

 

رقیبان این سیستم :

یوتاب الکتروپیک

 

محک تکنما

 


بررسی تخصصی درب اتوماتیک یوتاب

بررسی تخصصی درب اتوماتیک یوتاب

وقتی نامی از درب اتوماتیک به میان می آید نام ایتالیا نیز ناخودآگاه در ذهنمان تداعی می شود. البته چند سالی است که چین از نوسان قیمت و بالا رفتن قیمت ها استفاده کرده و توانسته اجناس کم کیفیت خود را با برندهای خیالی و یا برند های تقلبی به بازار بفرستد و به خوبی به فروش برساند . همیشه برایمان سوال بود آیا کمپانی های ایرانی نمی توانند از بازار پر رونق دربهای کنترلی داخلی سود برده و محصولی با برند ایرانی به بازار عرضه کنند؟

یوتاب نامی جدید که با ظاهر وسوسه انگیز که ما را به یاد مدل محبوب آلمانی می اندازد آمده تا خلاء بازار را در دربهای اتوماتیک ارزان قیمت پر کند.

 

پک درب اتوماتیک یوتاب

محتویات جعبه خریداری شده :

1-دو عدد جک

2-تابلو اصلی فرمان

3-فلاشر

4-دو عدد ریموت

 

ویژه گی های اصلی :

ظاهر معقول

موتور آلمانی و روکش محکم پلاستیکی

برد فرمان کاملا دیجیتال

شفت فولادی

 

معایب :

پکینگ بی کیفیت

محل نا مناسب میکروسوییچ ها

پوسته خارجی جک شک برانگیز است

در ابتدا که پک را تهیه می کنیم پک کوچک و راحت حمل شو آن ما را به یاد سیستم پروتکو لیدر می اندازد که هر چند ظاهر خیلی شکیلی ندارد ولی نمی توان ظاهر آن را بی کیفیت دانست و می توان گفت ظاهر پک آن قابل تحمل می باشد

اما وقتی پک را باز می کنیم از چگونگی پکینگ این سیستم متعجب می شویم و این سوال پیش می آید که آیا در حمل و ارسال این محصولات مخصوصا به شهرستان ها ، به محتویات درون جعبه آسیب نمی رسد؟

درب اتوماتیک یوتاب
  

                                       نمونه پک یوتاب

درب اتوماتیک بی اف تی

                                نمونه پک bft

مطمئنا شما اگر 4 عدد پک یوتاب را روی هم بچینید ، له شدن  جعبه زیرین دور از ذهن نیست.

علت این مشکل در نداشت یونولیت داخل جعبه است که هم محتویات داخل را ثابت نگه دارد و هم مقاومت جعبه را در مقابل فشار بالا ببرد.البته می توان علت این موضوع را در صنعت بسته بندی داخلی دانست که از تکنولوژی جهانی عقب مانده است.

چیزی که جای تحسین دارد و از ذکاوت بازاریابی نشعت می گیرد .گذاشتن برگه گارانتی در بالای پک و در روی کاتالوگ نصب می باشد که اعتماد خوبی به مشتری خواهد داد.

در زیر این برگه های گارانتی و کاتالوگ تابلو فرمان و سایر متعلاقات است.

 

جک ها:

جک یوتاب

دو عدد جک که همانطور در بررسی اولیه نیز گفته شد بسیار شبیه مدل تویست 200 کمپانی زومر می باشد .اما واقعا این همان جک تویست 200 است؟

اینجا جایست که الکتروپیک ادعا می کند که از موتور آلمانی استفاده می کند و حال آیا این موتور آلمانی همان قلب تپنده تویست 200 باشد یا نه خود مسئولان الکتروپیک باید جواب دهند

ما فرض را در بهترین حالت می گیریم که این موتور همان موتور محصول زومر آلمان است.پس اگر بررسی تخصصی زومر تویست 200 را نخوانده اید اینجا بخوانید.

شفتهای جک فولادی و از جنس مرغوبی می باشند .اما پوسته خارجی که کمپانی سازنده از آن تعریف و تمجید نموده به نظر اینگونه نیست و شکننده به نظر می رسد.

نکته نا امید کننده جک یوتاب در محل قرارگیری میگروسوییچ هاست که کار را سخت کرده و تفاوت اصلی این جک با نمونه آلمانی می باشد. برای تنظیم کردن میکروسوییچ ها باید کاور رویی جک با آلن مخصوص باز شود و پس از تنظیم دوباره کاور بر روی محل خود پیچ شود .البته تنها نکته مثبت این جریان را می توان به عدم دستکاری نابجا افراد غیر متخصص دانست.

میکرو سوییچ جک یوتاب

 

تابلو فرمان:

تابلو فرمان جک یوتاب

تابلو فرمان یوتاب با شش پیچی که دارد ظاهر انحصاری و خوبی دارد .و نمی توان از این ظاهر خرده گرفت.

وقتی درب تابلو فرمان را باز می کنیم و سیستم برنامه دهی به این سیستم را می بینیم و ظاهر برد اصلی را می نگریم به یاد برد فرمانی می افتیم که در ورژن های اولیه یوروتک چینی دیده بودیم که برنامه دهی با حروف P  انجام می شد و ترانس مربعی که معمولا ترانسهای گرد برای درب اتوماتیک مرسوم می باشد. نکته دلگرم کننده در هک شدن نام الکتروپیک بر روی مدار فرمان است که شک این همان برد بتا یوروتک است را از میان ببرد!

برد فرمان جک یوتاب

برنامه دهی به این تابلو فرمان بسیار کامل است حتی بهتر از پدرخوانده آلمانی خود که برنامه دهی محدودی دارد . نصاب می تواند برنامه مورد نظر خریدار را به راحتی اعمال نماید و از آن استفاده برد.

درب کنترلی یوتاب

 

دیگر متعلقات :

شاید بهتر باشد در مورد فلاشر ، ریموت و چشم های بحث نشود ، چون مسلما این قطعات سفارشی برای یوتاب ساخته نشده اند و اجناس متفرقه بازار است که بیشتر در محصولات بتا مورد استفاده قرار گرفته است.

متعلقات درب کنترلی UTAB

اما این موضوع حکایت از کیفیت پایین ندارد و برعکس این اجناس از عمر خوب و کارایی مناسبی برخوردارند.

نتیجه کلی:

بالا رفتن قیمتها یک بحث است و نبود برندی ایرانی که خدماتی خوب داشته باشد بحث دیگر

الکتروپیک آمده تا بتواند با اراده محصول مناسب و با قیمت معقول و همچنین خدمات مناسب بازار ارزان و میان قیمت را از آن خود کند .

الکتروپیک در آیفون های تصویری همچون چند برند دیگر ایرانی ثابت کرده که خدمات پس از فروشش مناسب است ، آیا میتواند در مدل یوتاب اعتماد مشتریان را جلب نماید؟

 

 

 

 

 

 

 

بررسی تخصصی فک 412 - faac 412

سیستم درب اتوماتیک دو لنگه


سیستم جک 412 مدلیست که از سوی کمپانی فک تولید شده و با اینکه این کمپانی تخصص اش در تولید مدلهای هیدرولیک است ، نشان داده که با ارائه این مدل تمایل دارد بازار خود را در مدلهای الکترومکانیک و ارزان قیمت حفظ کند.

این مدل یکی از معدود محصولات از نوع الکترومکانیک کمپانی فک می باشد که ما در ادامه این نمونه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

خصوصیات اصلی :

جک های پر قدرت الکترومکانیکی تا قدرت هر لنگه 350 کیلو گرم

تابلو فرمان با قابلیت برنامه دهی آسان و مدار کنترل پیشرفته

امکان استفاده از سرعت دوم و تنظیم دستی اختلاف زمانی ، باز و بسته شدن در

کاور برای پوشاندن رویه جکها

طراحی شده در دو مدل 12 و 220 ولت

معایب :

چهره معمولی جکها که مقداری کاور های این جک به زیبایی آن کمک می کند

مدار فرمان بدون صفحه دیجیتالی که بسیاری از کاربردهای مدار فرمان 402 را که با صفحه دیسپلی می باشد را دارا نمی باشد

در ابتدا که خریدار این پک 412 را تهیه می کند ، مطمئنا به کیفیت بسته بندی و قرار گیری اجزای داخل آن در مقایسه با دیگر مدلهای موجود در بازار پی خواهد برد.

متعلقات جک از جمله جکها ، تابلو فرمان ، فلاشر ، چشمها و پایه ها در این جعبه بسیار خوب و دقیق جایگزاری شده است.

 

جکها :

 

ظاهر جک در ابتدا ما را یاد سیستمهای متداول بازار که جکهایش به صورت فله ای وارد ایران شده و با مدارفرمانهای گوناگون ترکیب شده و برندی را شکل می دهند، می اندازد ولی وقتی مهر تایید کمپانی فک و کیفیت جکها را بررسی می کنیم ، در میابیم که این جکها بسیار استاندارد و با کیفیت ساخته شده اند.

محل قرار گیری خلاص کن جکها دقیقا در بالای گیریبکس و انتهای جک قرار دارد و تقریبا محل مناسبی است و باید توجه داشت در زمان نصب این سیستم ، فضای کافی را در این قسمت برای گردش کلید خلاص کن مهیا نمود.

کابل خروجی دقیقا در انتهای جک و زیر محل قرار گیری پین ها ست که در این مورد نیز باید از فضای مورد نیاز برای جای بازی این کابل مطمئن شد.

شفت های تقریبا بلند این امکان را به ما می دهد که بتوانیم این جک را روی درب هایی به حداکثر 1.8 متر  و  350 کیلو نصب نماییم.

جنس شفت نیز از فولاد می باشد تا خیال مشتریان را از بابت استهکام راحت نماید.

تابلو فرمان:

 

مدل مدار فرمانی که در سیستم 412 استفاده شده است که از نوع452Mps  بدون دیسپلی می باشد .هر چند که کار با این تابلو فرمان به راحتی مدل D455 که دارای صفحه دیسپلی نیست ولی به طور کل برنامه دهی به این تابلو فرمان بسیار ساده است.

نوع برنامه دهی به این سیستم به صورت تایمی می باشد که سرعت دوم نیز به راحتی در آن قابل تنظیم است.

این تابلو فرمان دارای 2 ردیف دیپرو سوییچ 12 تایی و 4 تایی می باشد که برنامه های محدود ، اما لازم در این سوییچ ها قابل تنظیم است.

از لحاظ پایداری این مدار فرمان در مقابل نوسانات می توان به مدل 452 رتبه خوبی داد .

لازم به ذکر است که با پرداخت یک مقدار هزینه اضافی به نمایندگی می توان به جای تابلو فرمان 452 مدل 455 را تهیه کرد که دارای برنامه های زیادی است و برای درب های خاص بسیار خوب و موثر است.

فلاشر ، چشم و متعلقات

از لحاظ زیبایی متعلقات فک 412، به سختی می توان از این اجناس ایرادی گرفت . چون سعی شده از لحاظ ساختاری همه پسند طراحی شده است و بجز زیبایی به شکل طراحی متعلقات شدیدا توجه شده است.

نتیجه:

کمپانی فک معمولا محصول ارزانی ندارد و به نظر می رسد هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نکرده و در این کار تقریبا موفق بوده.

سیستم 412 تقریبا ارزانترین مدل برند فک در درب های کنترلی است اما باز هم از بسیاری از سیستم های همتراز خود گرانتر است . شاید بهترین دلیلی که باعث می شود که مشتریان به خرید این مدل جذب شوند ، پیشینه کمپانی فک و گارانتی بالا این دستگاه است که او را از سایر مدلهای همتراز خود متمایز می سازد

برندهایی که با این مدل رقابت دارند :

 

پروتکو لیدر                   لیدر 3و 4  

با 30 ماه گارانتی و سیستم خوب و قیمت مناسب

 

وی تو             ن

با قیمت مناسب و مدار فرمان بسیار پیشرفته

 

 

بررسی تخصصی proteco mover15

پروتکو ریلی مدل Mover 15


محتویات درون جعبه


1-یک عدد موتور گیربکس پر قدرت

2- فلاشر

3-چهار متر دنده شانه ای

4-چشم الکترونیکی

5-دو عدد ریموت

6- متعلقات نصب

7-کی سوییچ


طراحان در کمپانی پرو تکو نشان داده اند که تبهر خاصی در ساخت جک های پر قدرت دارند و هر

قدر که به قدرت و کارایی توجه می کنند نسبت به طراحی ظاهری بی اهمیت می شوند.

این قائده در ساخت سیستمهای ریلی این کمپانی نیز سرایت کرده و معمولا موتورهای ریلی ساخت  این کمپانی قدرت و کارایی بسیار خوب و عالی دارند و از لحاظ ظاهری نیز در حد معمول است و

نقطه ضعفی نمی توان در آن یافت.

 

ویژگیهای اصلی


قدرت حداکثر تا 1500 کیلو گرم

کاراریی و قابلیت برنامه دهی خوب و فراوان مدار فرمان

استفاده از میکروسوییچ و تایم برای توقف کامل درب

ترمز بسیار عالی برای اهسته بسته شدن

 

معایب:

ظاهر تکراری و ساده در مدلهای ریلی

ساپورت نکردن برق اضطراری

 

تحلیل فنی:


Mover800 در حقیقت ارتقاع یافته مدل Mover1500 است و پرقدرت ترین سیستم ریلی

معرفی شده توسط این کمپانی ایتالیایی است.حتی مدلهای catاین کمپانی نیز بیشتر

از 800 کیلو گرم قدرت ندارند.البته این را نیز باید متذکر شد که mover 15 یک مدل دیگر نیز دارد

که سه فاز است و mover 15T نام دارد که در بررسی دقیق مشخص شد که سیستم سه فاز

می تواند تا 1600 کیلو گرم را جابجا کند. یعنی 100 کیلو بیشتر از Mover تک فاز.

موتور گیربکس:

در جمع بندی که از موتور گیربکس Mover 15 شد نتیجه مطلوبی از آن دست یافتند به نحوی

که جز بهترین موتورها شناخته می شود.بسیار کم پیش آمده که این سیستم میان کار بماند

و از جابجایی درب عاجز باشد و اگر دنده شانه ای استفاده شده جنسش از فولاد باشد بهترین

بازده ای را برای ما دارد.جنس چرچ دنده از فولاد است که موتور 230 ولت 600 وات این چرخ

دنده را به حرکت در می آورد.


ماکسیموم این موتور 1400 دور در دقیقه می چرخد و 600 کیلو گرم فشار نهایی دارد.

نکته: البته این را باید بدانیم که Mover 15برای درب های تا حداکثر 1500 کیلو گرم مناسب

است.این بدان معنی نیست که 1500 کیلو گرم وزنه را می تواند حرکت دهد . یک درب 1500

کیلو گرمی وقتی روی ریل قرار گیرد بسیار کم وزن تر شده و وزن آن حدودا یک ششم وزن

اولیه می شود البته این نیز به تبهر سازنده درب مرتبط است.در نهایت این موتور گیریبکس

می تواند 600 کیلو گرم وزنه را تکان دهد.


برای یک درب حدود 4 متر شما باید حدودا 27 ثانیه منتظر بمانید تا درب کاملا باز شود و

همینطور برای بسته شدن درب این مدت زمان وقت نیاز است.

درصد خرابی موتور گیربکس و متعلقاتش بسیار کم است و بیشتر شکستگی ها از ناحیه ریل

نصب شده روی درب می باشد.


محل قرار گیری میکروسوییچ بالای چرخ دنده است و درون پک خریداری شده دو عدد قطعه فلز

ی وجود دارد که جهت فعال نمودن میکروسوییچ روی ریل نصب می گردد.

جای دستی کردن( خلاص کردن) موتور نیز در کنار  و پایین سیستم است که به راحتی این

عمل انجام می گیرد.


مدار فرمان


مدار فرمان در محوطه موتور قرار دارد.جای قرار گیری آن تقریبا خوب است ولی درب تابلو

کوچک فرمان خوب طراحی نشده و جهت برنامه دادن باید کاملا آن را از تابلو جدا کرد.

خازن از تابلو بیرون آمده و روی موتور قرار می گیرد.سبک تابلو شباهت زیادی به مدلهای

لولایی دارد و تنها تفاوت این دو در تعداد خروجی  مصرف کننده که این مورد  در مدلهای


ریلی کارایی ندارد.

بیست ترمینال تعبیه شده که به طور کارخانه ای هفت تای آنها متصل است که مربوط به

موتور ، خازن و برق اصلی است.سیستم برنامه دهی نیز دقیقا شبیه مدلهایLider میباشد

که چهار دکمه و یک صفحه سون سگمنت دارد.


این مدل دارای خروجی قفل برقی است که با کیت اضافه فعال می شود که عمدتا در

مدلهای ریلی به کار نمی آید.

به این مدار فرمان به راحتی می توان برنامه داد و درب را مطابق با میل خود کنترل کرد.

شاید تنها نقطه ضعف این مدار که در تمام مدلهای پروتکو مشترک می باشد ضعف آن در

نوسانات برق است که ممکن است به مدار آسیب برساند.

ریموت ، فلاشر ، چشم و سایر متعلقات

این اجزا ظاهرشان هیچ فرقی با مدلهای دیگر پروتکو نکرده و توضیحات خاصی ندارد.

چشمها کارایی خوب دارند.برد ریوتها با نصب کردن آنتن تقریبا 30 متر است.ظاهر فلاشر  جالب و

منحصر یه فرد است.

نتیجه

این مدل پرقدرت ترین و در عین حال شاید بهترین مدل ریلی کمپانی پروتکو می باشد البته

تفاوت عمده این مدل با مدلهای قبلی Mover در قدرت موتور است.سیستم کاملا برتر و

کم نقص که جز بهترین مدلهای ریلی در بازار درب اتوماتیک ریلی نیز می باشد.

{jcomments on}

بررسی تخصصی twist 200

زومر مدل TWIST 200


محتویات درون جعبه

 

1-دو عدد جک

2-تابلو فرمان

3-فلاشر

4-چشم الکترونیکی

5-دو عدد ریموت

6-پایه و متعلقات نصب


کمپانی زومر که رابطه خوب و پایداری با شرکت های ایرانی دارد توانسته که فروش خوبی

در بازار ایران داشته باشد و تا سال 85بیشترین فروش را در بین تمام جکهای وارداتی داشته

باشد.دلایل فروش زیاد را می توان به گارانتی و خدمات خوب و اعتماد ایرانها به اجناس

آلمانی دانست.البته طی دو سال اخیر کمپانی پروتوکو توانسته با زومر وارد رقابت شود

و در مقاطعی در فروش گوی سبقت را از زومر بگیرد.

در مدلهای جکهای لولایی زومر تویست 200با قیمت پایینتر و کارایی خوب فروش بیشتری

داشته و ما در اینجا به بررسی کامل این مدل می پردازیم.

ویژگیهای اصلی

قدرت تاهر لنگه 200 کیلو گرم

زاویه باز شدن درب تا 129 درجه که بسیار خوب است

برنامه دهی ساده و مطلوب

استفاده میکرو سوییچ برای ایست کامل جک

خروچی قفل برقی

ساپورت کردن باطری(برق اضطراری)

بسته بندی خوب و با کیفیت

 

معایب:

نداشتن ترمز جهت اهسته بسته شدن(دو زمانه)

کار نکردن هم زمان ریموت و تایم 5 ثانیه جهت بسته شدن درب

نداشتن تایم دیجیتال جهت اتومات بسته شدن و اختلاف زمانی دو لنگه

نداشتن کاور جهت زیبایی

تحلیل فنی:

تویست 200 مدل بسیار خوب و ساده ای است که توانسته توقعات را در بازار برطرف سازد.

چیزی که در اینجا جای سوال دارد این است که آیا واقعا این مدل آلمانی کارایی جک های

ایتالیایی را دارد یا خیر؟  تنها جکی که از لحاظ کارکرد خیلی شبیه تویست 200 است و ما

می توانیم مقایسه کنیم بی اف تی مدل فوبوس است که هر دو 24 ولت هستند و سیستم


هر دوی آنها میکروسوییچ است.در بررسی تخصصی روی تابلو های فرمان هر دو مدل بی

شک به این نکته دست می یابیم که BFTمدل فوبوس ایتالیایی در مقایسه با تویست 200

آلمانی کارایی بیشتری داشته و این مدل آلمانی توانایی رقابت با این مدل ایتالیایی را ندارد.

در جدول زیر این دو مدل را با هم مقایسه کرده ایم:


جک ها


جکها بسیار با کیفیت هستند و جنس کلی جک از آلومینیوم و شفت آن از فولاد است قسمت

انتهایی جک که موتور در آنجا جا دارد پلاستیکی می باشد .ظاهر جک معمولی و مقبول است.

این جک 24 ولت و دو سیم است که با سیستم میکروسوییچ کار می کند . میکروسوییچ ها

که در قسمت ابتدایی جک است جایگاه بسیار خوبی دارند و تنظیم کردن آن راحت است .


جهت دستی کردن جک روی موتور یک کلید خلاص کن و اهرمی قرمز رنگ پشت موتور قرار

دارد .دستی کردن جکها در صورت نا آشنایی کمی مشکل و غریب است ولی با آموزش کامل

به سادگی می توان این کار را کرد.


جکها بسیار نرم و بی صدا کار کرده و اگر شما دستتان را روی موتور نگذارید و حرکت آن را

نبینید نمی فهمید این موتور در حال کارکرد است.این حسن باعث شده که جک کمبود ترمز

(دو زمانه بودن) را احساس نکرده و درم به آرامی بسته میشود و نباید نگران ضرب زدن درب

بود.کم صدا بودن این جک در مدلهای 24 ولت بی نظیر است.

محل خروج سیمها در جای خوبی قرار دارد و کمتر از این ناحیه دچار مشکل می شود.این

جک ضد آب و گرد غبار است و پکینهای مناسبی دارد.

در بررسی به عمل آمده در خرابی های جک بیشترین درصد خرابی در قسمت موتور است

چگونگی درصد خرابی ها:

70% رها شدن خار متصل کننده کارون و موتور

15% سوختن موتور که دلیل آن را در زیر می گوییم

10% میکرو سوییچ

5% متفرقه

این مدل به این نحو کار می کند که تا جایی که به میکروسوییچ نرسد موتور قطع نمی کند

حال اگر شیعی در جلو درب قرار گیرد و مانع بسته شدن شود و یا میکوسوییچ جا بجا شود

موتور قطع نمی شود و اگر کسی موتور آن را قطع نکند  احتمال سوختن  آن زیاد است.

قدرت جکها مناسب است و چون فشار پشت جک ندارد حتما باید در نصب آن مطابق کاتولوگ

پیش رفت.

دانلود فایل تصویری کارکرد مدل زومر تویست 200

برای دانلود روی کلمات بالا کلیک راست کرده و گزینه save traget as را بزنید

فایل فوق با فرمتmp4 می باشد اگر برنامه Quick time ندارید اینجا دانلود کنید

تابلو فرمان


ظاهر تابلو فرمان سرمه ای براق است که مارک زومر در میان آن قرار گرفته که از نظر زیبایی

کم و کثری ندارد. کیت درون تابلو فرمان کیفیت بالایی دارد .در این تابلو از صفحه سون سگمت

خبری نیست و دو دکمه بزرگ قرمز ،8دیپ سوییچ و 7 چراغ LED جلب نظر می کنند.


کیت مخصوص مچ کردن ریموت که دکمه ای بر روی آن است به شکل عمودی روی برد اصلی

قرار گرفته است.به ندرت پیش آمده که کیت فرمان  دچار خرابی شود ولی ممکن است دچار

اختلال شود که با قطع و وصل برق این مشکل رفع می شود.

برنامه های تابلو فرمان خیلی بالا نیست ولی بسیار خوب و مفید است و از اکثر برنامه ها

معمولا استفاده می شود.


ترمینالها از روی کیت جدا نمی شوند ولی سیمها به راحتی در درون ترمینال ها می روند

خروجی قفل برقی در این تابلو نقطه ی قوت این مدل بوده و اگر  تابلو را به باطری و کیت

برق اضطراری متصل کرد تابلو شما کاملا ارتقا یافته و در مواقع نبود برق تا 30 بار درب را

باز و بسته می کند.


ریموت ، فلاشر ، چشم و سایر متعلقات


کلیه اجزای اضافه زیبایی خاصی دارند که می توان طراحان شرکت زومر را در طراحی آنها

تحسین کرد.ریموتها بسیار جالب بوده و بیشتر شبیه یک فندک می باشند و آرم شرکت

زومر روی آن بسیار نمایان است.فلاشر نیز خوب طراحی شده ونور مناسبی دارد.

چشمها ظاهر معمولی دارند و کمتر در عملکرد چشم ها اختلال دیده شده.

نتیجه

مسلما با گارانتی و خدمات عالی شرکتها می توانند مشتریان زیادی جلب کنند .شرکت زومر

حتی کاتولوگ نصب فارسی را در اختیار نصابان قرار می دهد تا نصب به بهترین نحو انجام گیرد.

البته کارایی مقبول و عمر بالا جکها و تابلو فرمان  و عملکرد آرام و نرم جکها همه و همه باعث

شدند این مدل به یکی از بهترینها در درب اتوماتیک لولایی در ایران تبدیل شود.


بررسی تخصصی CL600-EUROTECH

یوروتک مدلCL600


محتویات درون جعبه

1-دو عدد جک

2-تابلو فرمان

3-فلاشر

4-چشم الکترونیکی

5-دو عدد ریموت

6-پایه و متعلقات نصب


مدل CL600 از کارخانه یوروتک  که بعضا به گونه دیگری و با نامهای دیگری در بازار مشاهده

است.این مدل از لحاظ تابلو فرمان تقریبا همسان دو مدل Forzaو Posha می باشد و از لحاظ ظاهر

جکها نیز بسیار به این دو مدل شبیه است.این سیستم به عنوان یک محصول آلمانی به بازار معرفی

شد ولی مطمئنا این محصول می تواند در هر جایی از جهان ساخته شده باشد بجز آلمان.

البته منظور از بیان ما در مورد این سیستم کیفیت پایین محصول و یا کاربرد کم آن نمی باشد ولی

از نوع بسته بندی و ساپورت کردن فروشندگان از اینترنت می توان فهمید که که این محصول آلمانی

نیست.

ویژگیهای اصلی

قدرت تاهر لنگه 300 کیلو گرم

برنامه دهی ساده و مطلوب

استفاده از تایم ، میکرو سوییچ و اینکودر که در نوع خود بی نظیر است

خروجی قفل برقی

ساپورت کردن باطری(برق اضطراری) با حداقل هزینه

قیمت مناسب

معایب:

بسته بندی بسیار ضعیف و بی کیفیت

ظاهر جک کلیشه ای و ساده است

تابلو فرمان در هنگام برنامه دادن در صورتی که بیش از حد دستکاری شود هنگ می کند

نداشتن کاور جهت زیبایی

تحلیل فنی:

CL600 تنها مدل یوروماتیک با قیمت مناسب و پایین توانسته نظر فروشندگان و مشتریانی که نمی

خواهند زیاد هزینه بکنند و امکانات کامل درب کنترلی را داشته باشند (قفل برقی ، برق اضطراری

وچشم الکتونیکی) را فراهم کرده است و در صورت تولید مکرر و خدمات دهی مناسب می تواند

جایگزین لایقی برای سوپرجک چین باشد.

جک ها


همانطور که در قبل گفته شد ظاهر جکهای CL600 بسیار ساده است و مانند بیشتر جکها شفت آن از

فولاد و جنس رویه جک از آلومینیوم است.آب به هیچ وجه در جکها نفوظ نکرده وتنها روزنه جک که مکان

خلاص کردن جک می باشد با یک روکش مناسب پوشیده شده است.سیمهای موتور که 5 عدد می


باشند از قسمت انتهایی جک بیرون آمده اند که تقریبا در جای خوبی است. زیر جک می توانیم دو عدد

میکروسوییچ را ببینیم که جهت ایست کامل درب در مکان دلخواه تعبیه شده است.


در کل می توان کارکرد جک را خوب و بی سرو صدا دانست و نسبت به سایر جکها که با این مدل از نظر

قیمت تقریبا در یک سطح می باشند مثل سوپر جک CL600 عملکرد بهتری دارد .

درجدول زیر مقایسه ای جزئی از دو مدل CL600و SUPERJAK 560 به عمل آوردیم


تابلو فرمان


ظاهر تابلو فرمان سفید و بدون هیچ آرم و نوشته ای بر روی آن است. با باز کردن درب تابلو به کیت (برد)

الکترونیکی که به نظر بسیار پیچیده هم نمی آید بر می خوریم. روی این کیت 4 دکمه و 2دیپسوییچ و

صفحه سون سگمنت جلب نظر می کند. ترمیناهایی که مخصوص خروجی مثبت ، منفی جکها و فلاشر

است بسیار قوی طراحی شده و امکان جدا کردن آن از کیت  وجود ندارد.

برنامه دهی به این تابلو فرمان بسیار ساده و ابتدایی است و به راحتی و با کمی تجربه می توان درب را

آن گونه که می خواهیم کنترل کنیم.


البته بسیاری از امکاناتی را که ما در مدلهای ایتالیایی می بینیم مثل بسته شدن اتومات درب بعد از 5

ثانیه از تحریک چشم ویا متصل کردن چندین درب به هم و یا کنترل از طریق کامپیوتر و گیتهای تردد در مدل

CL600 نمی بینیم.ولی این نکته را باید اذعان نمود که درصد کمی از مصرف کنندگان در ایران به این نوع

امکانات نیاز دارند و امکانات ساده این تابلو می تواند نیاز روز مره مصرف کنندگان را مرتفع سازد.

این تابلو فرمان در برابر نوسانات برق مقاوم نیست البته فیوز محافظ در بسیاری از موارد نجات بخش بوده

و از خسارات بیشتر جلو گیری کرده در مواردی نیز دیده شده که ترانس افت دهنده ولتاژ نیز آسیب دیده

است.ولی به ندرت خود برد الکترونیکی با خرابی مواجه شده و بیشتر خرابی ها قبل آن است.


نکته ای که باید ذکر کرد این است که در هنگام برنامه دهی نباید زیاد با برد فرمان کار کرد و  در صورتی  که برنامه دادن طولانی شود ممکن است ایراداتی پیش آید .

البته در کیت الکترونیکی فورزا مدل BSM این ایرادات بسیار زیاد بود به طوری که جای برنامه ها در مواردی

عوض می شد ولی در CL600 این ایرادات بسیار کم شده .


البته در بررسی های به عمل آمده در برنامه های این سیستم و در مورد برنامه P2 به این نتیجه دست

یافتیم که P2 در بیشتر تابلو فرمان این سیستم به عنوان ترمز عمل میکند ولی در مواردی به عنوان تایم

کارکرد جک دو نیز عمل میکند.

ریموت ، فلاشر ، چشم و سایر متعلقات

ریموتها و چشمها و فلاشر ظاهر ساده ای دارند و نمی توان ایراد خاصی در آنها یافت  کارکرد آنها خوب و

به ندرت به خرابی بر می خورند ولی ظاهر ریموت و جنس آن از مرغوبیت در آن خبر نمی دهد.

نتیجه

به طور کل سیستم CL600را می توان در مدلهای ارزان و ساده سیستم خوبی دانست و اگر  با گارانتی

وخدمات مناسب خریداری شود نقصی در آن نمی یابیم.