نام کاربری:  
رمز ورود:     

تعویض آیفون تصویری

آخرین اخبار سایت :

هفتمین نمایشگاه تخصصی سیستم های ایمنی و حفاظتی

ثبت تخلف با خودرو سیار هوشمند دوربین دار

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 385 رای - 2.76 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقال تصویر دو یا چند dvr
عضو
*

وضعيت : آفلاین
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

ارسال: #1
انتقال تصویر دو یا چند dvr
سلام
چطور میشه برای دو یا چند دستگاه dvr انتقال تصویر گرفت؟؟؟
ایا باید چند تا ip static خرید؟؟؟
تنظیماتش تو مودم چطوریه؟؟؟
01-30-2013 02:16 AM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
كاربر حرفه اي

اعتبار: 12
سپاس ها 163
سپاس شده 390 بار در 236 ارسال

ارسال: #2
RE: انتقال تصویر دو یا چند dvr
این مورد رو تا حالا امتهان نکردم

می شه تمام پورتها و ip دی وی آر رو در یک مودم فوروارد کرد

احتمالا با تغییر پورت می شه dvr ها رو سوییچ کرد

اگه آموزش تصویری انتقال تصویر رو دیده باشید

به همون صورت سه دی وی آر رو با ip و پورتهای مختلف از طریق مودم فوروارد کنید

در کامپیوتر گیرنده تفاوت dvr ها در پورتها ست

مثلا 127.426.90.20:9000
127.426.90.20:8000
127.426.90.20:7000
(آخرین ویرایش در این ارسال 01-30-2013 04:56 PM توسط Moslem.)
01-30-2013 04:55 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط n.r
عضو
*

سپاس ها 8
سپاس شده 37 بار در 15 ارسال

ارسال: #3
برای انتقال تصویر 2 DVR قبل از هر چیز نیاز به یک IP استاتیک در محل ارسال داریم که میتوان آنرا از شرکتهای ارائه دهنده اینترنت ISP درخواست کرد.
حالا به یک سوئیچ ترجیها چهار نود (گره) نیاز داریم
هر dvr یک خروجی دارد که توسط کابل شبکه به مودم وصل می شود، از برای اینکه ما دو عدد dvr را میخواهیم وارد شبکه کنیم خروجی هر دو تا dvr را به دو ورودی سوئیچ وصل میکنیم و همچنین مودم و pc را به ورودی های دیگر سوئیچ متصل میکنیم

تا اینجای کار تمام مراحل سخت افزاری کار انجام گرفته و وارد مرحله تنظیمات نرم افزاری میشویم که نیاز به کمی دقت دارد

مرحله تنظیمات نرم افزاری، شامل 3 مرحله است که به علت طولانی بودن مطلب در پستهای بعدی به آنها خواهم پرداخت
الف- تنظیم DVR ها
ب- تنظیم مودم
ج- نصب نرم افزار و تنظیم آن در محل رویت تصاویر
05-04-2013 08:54 PM
 سپاس شده توسط n.r
عضو
*

سپاس ها 8

ارسال: #4
الف- تنظیمات DVR ها

برای این منظور نیاز به یاد آوری هست که IP استاتیک گرفته شده از ISP در هیچکدام از مراحل تنظیم DVR و مودم کاربردی ندارد. پس فکر خود را مشغول این عدد نکنید.

پس از ورود به قسمت تنظیمات network در DVR قسمتهای زیادی رویت میشود که تنها برخی مورد استفاده قرار می گیرند و بقیه دست نخورده باقی میمانند.

PORT: منظور همان پورت مدیا هست که میتواند بین 5000~9999 قرار بگیرد. به دلخواه خود یک عدد در محدوده ذکر شده به آن بدهید، مثلا DVR 1=5010 و DVR 2=5020

Network Audio Port: به منظور انتقال صدا استفاده میشود. هر عدد غیر تکراری در محدوده بالا را میتوان وارد کرد، مثلا DVR 1=5011 و DVR 2=5021

Web Port: غالبا عدد 80 درج شده که در هر دو DVR به آن دست نمی زنیم. این پورت همان TCP است که در انتقال تصاویر به روش DMZ به کار می آید و فقط با IE می توان به این پورت دسترسی داشت.

Network Type: در هر دو DVR حالت STATIC را انتخاب می کنیم.

IP: حالا باید برای DVR هایمان IP بدهیم، برای اینکار ابتدا باید gateway مودم (درگاه ورود به مودم را) را بدانیم که از روی جعبه یا دفترچه یا سایت سازنده مودم میتوان به آن دست یافت. یک عدد در محدوده gateway به آن میدهیم.
مثلا اگر gateway ما 192.168.1.1 بود، برای DVR 1=192.168.1.10 و برای DVR 2=192.168.1.20

subnet mask: به آن دست نمی زنیم. هیچ کاربردی به غیر از فهمیدن کلاس IP ندارد.

gateway: درگاه ورود به مودم هست که از روی جعبه یا دفترچه یا سایت سازنده مودم میتوان به آن دست یافت , برای هر دو تا DVR یکی هست.
مثلا DVR 1=DVR 2= 192.168.1.1

با تنظیمات دیگر مثل DNS و DDNS و کاری نداریم و به حال خود رها میکنیم.

این مراحل یکجا گفته شد که باید توجه شود این مراحل یکبار برای DVR 1 و یکبار برای DVR 2 انجام گیرد.

مرحله بعدی تنظیمات مودم هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال 05-05-2013 11:43 PM توسط arian.)
05-05-2013 11:04 PM
 سپاس شده توسط Moslem ، khatereh2 ، n.r ، pasha121
عضو
*

سپاس ها 25
سپاس شده 26 بار در 18 ارسال

ارسال: #5
سلام
تشکر میکنم از پاسختون
من هم چنین انتقالی رو باید انجام بدهم ودر تاپیک دیگری پست زدم که اینجا عینا" کپی میکنم.البته در مراحل بعدی پاسختون قطعا" جواب سوالم رو خواهید داد.باز هم تشکر میکنم
================
سلام خدمت دوستان
من دو دستگاه dvr رو با کابل شبکه حدود 150 دور تر از محل خود dvr انتقال دادم.چون dvr 16 کاناله هست و اگر میخواستم 32 دوربین رو به محل نگبانی ببرم مصرف کابل شدیدا" بالا میرفت
لذا از دو سیم شبکه استفاده کردم و به کامپیوتر وصل کردم(میدونم که میشد سوئیچ رو کنار dvr قرار داد و با یک سیم کار رو تموم کرد یا از آنتن وایرلس استفاده کرد,اما بنا به دلایلی خاص بهترین حالت همین بود که انجام شد)
حالا قصد انتقال تصویر این 32 دوربین رو داریم
دستگاه مودم باید بتونه حداقل دوتا dmz رو ساپورت کنه که مشخصه
پورت رو روی 80 باید ست کنم یا 8090 وبا shift+8090 وارد شوم؟
این موضوع یکم ذهنم رو مشغول کرده.ممنون میشم راهنمایی کنید
========================================
تنها مودم که میشه اینکار رو باهاش کرد smc هست.البته شاید مودم های دیگری هم باشن.اما من فقط در این مدل دیدم
05-07-2013 02:47 AM
 سپاس شده توسط pasha121
عضو
*

سپاس ها 8

ارسال: #6
ب- تنظیمات مودم

برای DVR 1

1. باز کردن IE

2. وارد کردن gateway در آدرس بار مثلا در این مثال 192.168.1.1
( باید با وارد کردن gateway وارد صفحه تنظیمات مودم بشید، اگه پیغام خطا دریافت کردید IE را در محدوده gateway تعریف کنیدمثلا 192.168.1.100 - اگه توضیح لازم بود بگید تا عرض کنم چگونه - در ضمن اگر IE برای نصب پلاگین اجازه خواست موافقت کنید و فایروال رو کنترل کنید)

3. user و pass مودم (نه DVR) را وارد کنید، معمولا admin و admin

4. از مابین قسمتهای مختلف Advanced Setup را پیدا کرده و وارد آن شوید.

5. وارد منوی NAT بشید.

6. VIRTURAL SERVER را انتخاب کنید.

7. کلید ADD را کلیک کنید.

8. تیک costom server را بزنید.

9. یک نام اختیاری وارد کنید

10. server ip را وارد میکنیم (همان 1 IP DVR ) مثلا در این مثال برای DVR 1=192.168.1.10

11. قسمت کشوی رویت شده را برای DVR 1 بصورت زیر پر کنید
5010-5010 و TCP/UDP و 5010-5010

12.SAVE

برای DVR 2
اگر مودم دوباره کلید ADD را در اختیار گذاشت مراحل 9 تا 12 را بصورت زیر دوباره تکرار میکنیم و اگر این امکان را نداشت از IE خارج و دوباره مراحل 1 تا 8 را با همان تنظیمات انجام میدهیم و

9. نام اختیاری غیر تکراری وارد میکنیم

10. server ip را وارد میکنیم (همان 2 IP DVR ) مثلا در این مثال برای DVR 2=192.168.1.20

11. قسمت کشوی رویت شده را برای DVR 2 بصورت زیر پر کنید
5020-5020 و TCP/UDP و 5020-5020

12.SAVE و خروج

تا اینجای کار تصاویر به روش virtural server وارد net شده و فقط با نصب نرم افزار multi claint (در مقابل single claint) میتوان تصاویر هر دو DVR را رویت و مدیریت کرد

در کنار این روش، روش دیگری هم بنام DMZ هست. که فقط برای رویت تصاویر در IE بدون نیاز به نرم افزار کاربرد دارد
برای اینکار مراحل 1 تا 5 ذکر شده در بالا را تکرار میکنیم پس از قسمت NAT وارد تنظیمات DMZ میشویم و آدرس یکی از DVR ها را به آن میدهیم مثلا DVR1=192.168.1.10 یا DVR 2=192.168.1.20 تقریبا تمامی مودم ها فقط یک آدرس برای DMZ قبول میکنند.
با وارد کردن آدرس استاتیک در قسمت آدرس بار مرورگر فقط تصویر DVR معرفی شده رویت میشود.

ج- نصب نرم افزار و رویت تصاویر

(05-07-2013 02:47 AM)n.r نوشته شده توسط:  سلام
تشکر میکنم از پاسختون
من هم چنین انتقالی رو باید انجام بدهم ودر تاپیک دیگری پست زدم که اینجا عینا" کپی میکنم.البته در مراحل بعدی پاسختون قطعا" جواب سوالم رو خواهید داد.باز هم تشکر میکنم
================
سلام خدمت دوستان
من دو دستگاه dvr رو با کابل شبکه حدود 150 دور تر از محل خود dvr انتقال دادم.چون dvr 16 کاناله هست و اگر میخواستم 32 دوربین رو به محل نگبانی ببرم مصرف کابل شدیدا" بالا میرفت
لذا از دو سیم شبکه استفاده کردم و به کامپیوتر وصل کردم(میدونم که میشد سوئیچ رو کنار dvr قرار داد و با یک سیم کار رو تموم کرد یا از آنتن وایرلس استفاده کرد,اما بنا به دلایلی خاص بهترین حالت همین بود که انجام شد)
حالا قصد انتقال تصویر این 32 دوربین رو داریم
دستگاه مودم باید بتونه حداقل دوتا dmz رو ساپورت کنه که مشخصه
پورت رو روی 80 باید ست کنم یا 8090 وبا shift+8090 وارد شوم؟
این موضوع یکم ذهنم رو مشغول کرده.ممنون میشم راهنمایی کنید
========================================
تنها مودم که میشه اینکار رو باهاش کرد smc هست.البته شاید مودم های دیگری هم باشن.اما من فقط در این مدل دیدم

با سلام و تشکر
شما تقریبا تمام مراحل مهم کار رو انجام دادید، فقط کافیه تنظیمات DVR و مودم رو هم بصورت گفته شده انجام بدید و نرم افزار multi clinet مخصوص DVR رو نصب کنید و DVR هاتونو به اون معرفی کنید
در مورد DMZ هم قدری توضیح دادم، DMZ فقط به برای رویت تصاویر به وسیله مرورگره و توسط نرم افزار نمیشه تصاویر رو ذخیره و مدیریت کرد. در مورد سئوال شما در مورد پورت عدد 80 رو میدونم که درسته ولی بقیه اعداد رو اطلاع ندارم
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال 05-07-2013 05:29 PM توسط arian.)
05-07-2013 04:58 PM
 سپاس شده توسط n.r ، pasha121 ، Moslem
عضو
*

سپاس ها 25

ارسال: #7
با سلام وتشکر از جناب عالی
نرم افزار multi client برای هر dvr متفاوت است؟
همان نرم افزاری که بر روی شبکه نصب شده تا هم باز شدن 2 دی وی آر رو با هم انجام بده رو میتوان استفاده نمود؟قاعدتا" باید بشه درسته؟
اگر اطلاعاتی راجع به آنتن های وایر لس هم داشته باشید خوشحال میشم سوالاتی در این پرسم و به اطلاعاتم اضافه کنم.
ممنونم از لطفتونHeart
لازم دونستم اطلاع رسانی کنم که همون مودم 4 مورد dmz رو ساپورت میکنه
(آخرین ویرایش در این ارسال 05-07-2013 06:55 PM توسط n.r.)
05-07-2013 06:52 PM
عضو
*

سپاس ها 8

ارسال: #8
(05-07-2013 06:52 PM)n.r نوشته شده توسط:  با سلام وتشکر از جناب عالی
نرم افزار multi client برای هر dvr متفاوت است؟
همان نرم افزاری که بر روی شبکه نصب شده تا هم باز شدن 2 دی وی آر رو با هم انجام بده رو میتوان استفاده نمود؟قاعدتا" باید بشه درسته؟
اگر اطلاعاتی راجع به آنتن های وایر لس هم داشته باشید خوشحال میشم سوالاتی در این پرسم و به اطلاعاتم اضافه کنم.
ممنونم از لطفتونHeart
لازم دونستم اطلاع رسانی کنم که همون مودم 4 مورد dmz رو ساپورت میکنه

با سلام
1. نرم افزار رویت تصاویر رو برخی برند ها اختصاصی کردن که باید از همون استفاده کرد و بعضی دیگه نه (یعنی با یه نرم افزار رویت تصاویر متفرقه هم میتوان کار کرد)، معمولا شرکتها به همراه دفترچه راهنما CD های لازم رو هم میدن، حداقل تو سایتشون قرار میدن.
فقط نسبت به نیازمون باید نوع single و یا multi رو انتخاب کنیم. گرافیکشون ممکنه با هم فرق داشته باشه ولی مراحل همونه که ذکر کردم.
در بعضی موارد ممکنه نامگذاری فرق داشته باشه مثلا بجای virtural server از لفظ port forwarding استفاده کنند و ...

2. بله کاملا درسته. در جواب سئوال دوم باید عرض کنم که اصولا نرم افزاری روی شبکه نمیشه نصب کرد.
منظور نرم افزاری هست که در محل رویت تصاویر نصب میشه و باید قادر به پشتیبانی از چند آدرس DVR باشه. یعنی جائی که آدرس DVR رو وارد میکنیم، اجازه بده چند تا آدرس بهش بدیم.
مثلا جائی که عدد DVR1=192.168.1.10 رو وارد کردیم یه کلید ADD یا + در اختیارمون قرار بده تا DVR های دیگه رو هم بتونیم معرفی کنیم.

3. آنتن های وایرلس که همان آنتن های نانو نامیده میشوند (نانو استیشن و پیکو نانو و پاور بریج و نانو بریج و پاور بریج و ...) یکی از عالی ترین وسائل انتقال اطلاعات هستند.
مثلا دو تا فروشگاه در دو طرف خیابان که امکان شکافتن خیابان و الحاق دو سیستم به هم وجود ندارد و یا دو ساختمان مجاور هم و ...
فرستنده این آنتن ها 45 درجه افقی و گیرنده آنها 120 درجه افقی را پوشش میدهند.
تنها محدودیت در زاویه ارسال و دریافت عمودی هست که محدود به 5 درجه عمودی هست یعنی ارتفاع آنتن ها باید یکسان باشد.
لازم به یاد آوری هست که در اکثر موارد نیاز به نصب دکل و ... نیست.
ترس از این وسیله بی مورد بوده و فقط کافی است فرستنده و گیرنده را با توجه به قدرت فرستنده مقابل هم قرار دهیم.

آنتن های نانو مثل هر وسیله دیگر نیاز به تنظیم دارد

با اجازه استاد هنرمندم اگه سئوالی بود در خدمتم.
ذکات علم آموزش است.
05-08-2013 04:35 AM
 سپاس شده توسط n.r ، ghazaanelectronic ، Moslem
عضو
*

سپاس ها 25

ارسال: #9
منونم از پاسخ کاملتون
منظورم این نبود که روی شبکه نرم افزار نصب کردم.نه.منظور این بود که روی pc که تصاویر مشاهده میشوند نرم افزار نصب شده
======================
در مورد آنتن ها
بنده 1 جفت آنتن tp link مدل 7510 خریداری کردم تا دو نقطه به فاصله 3 کیلو متر رو به هم متصل کنم.اما متاسفانه اختلاف ارتفاع این اجازه رو نداد.محل ضبط تصاویر 33 متر پایین تر محل مشاهده تصاویر بود
متاسفانه بلا استفاده ماند.چرا که امکان احداث دکل با این ارتفاع امکان پذیر نیست
راه حلی جز ip استاتیک وجود ندارد؟
مخصوصا" اینکه نمیتوان به صورت ریل تایم این حجم اطلاعت رو از بستر اینتر نت انتقال داد
اگر رادیو جواب میداد کم هزینه ترین و پر سرعت ترین راه میبود
05-08-2013 03:31 PM
عضو
*

سپاس ها 8

ارسال: #10
(05-08-2013 03:31 PM)n.r نوشته شده توسط:  منونم از پاسخ کاملتون
منظورم این نبود که روی شبکه نرم افزار نصب کردم.نه.منظور این بود که روی pc که تصاویر مشاهده میشوند نرم افزار نصب شده
======================
در مورد آنتن ها
بنده 1 جفت آنتن tp link مدل 7510 خریداری کردم تا دو نقطه به فاصله 3 کیلو متر رو به هم متصل کنم.اما متاسفانه اختلاف ارتفاع این اجازه رو نداد.محل ضبط تصاویر 33 متر پایین تر محل مشاهده تصاویر بود
متاسفانه بلا استفاده ماند.چرا که امکان احداث دکل با این ارتفاع امکان پذیر نیست
راه حلی جز ip استاتیک وجود ندارد؟
مخصوصا" اینکه نمیتوان به صورت ریل تایم این حجم اطلاعت رو از بستر اینتر نت انتقال داد
اگر رادیو جواب میداد کم هزینه ترین و پر سرعت ترین راه میبود

باسلام
آنتن هائی که خریداری کردید مطمئنا در پروژه دیگری به دردتان خواهد خورد
بله متاسفانه تنها ایراد استفاده از این نوع آنتنها اختلاف ارتفاع هست که البته این مورد هم توسط شرکتهای شبکه کار که میتوانند دکل مورد نیاز را احداث کنند قابل حل است
تنها راه باقیمانده استفاده از ip استاتیک هست که آنهم طبق فرمایش شما کشش انتقال حجم زیاد اطلاعات را ندارد (پس بهتر است کارفرما در جریان قرار بگیرد تا بعدا دردسر نشود)
محاسبه سرعت و ترافیک مورد نیاز را در آدرس زیر بیان کرده ام
http://dca.ir/Forums/showthread.php?tid=281
05-16-2013 09:39 PM
 سپاس شده توسط Moslem ، takban
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربر های حاضر در این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

انجمن دی سی ای فعالیت خود را از سال 86 همزمان با ایجاد اولین بانک اطلاعاتی سیستم های حفاظتی آغاز نموده است این انجمن مفتخر است تا کنون بیش از سه هزار پرسش در زمینه های مختلف را پاسخگو بوده است . کاربران دل سوز دی سی ای همواره سوالات کاربران مختلف را رصد نموده و درصورت نیاز به راهنمایی راه گشایی مشکلات بوده اند تبلیغات متنی در اینجا
آیفون تصویری
دکا شاپ
تاج گل
کفسابی
آیفون تصویری
انجام پایان نامه
تعمیر یخچال